A Lombard Lízing Zrt. jogelődjét 1991 végén alapították, ma már országszerte 26 irodával és több mint 600 alkalmazottal dolgoznak. Lízingpiaci részesedésük a sokoldalú üzleti tevékenységüknek köszönhetően az évek során egyre nőtt.

Fő tevékenység: gépjármű-, termelőeszköz- és ingatlanfinanszírozás

Megoldandó probléma: a cég dokumentumainak, a munkatársak feladatainak és munkafolyamatainak valamint helyettesítéseinek kezelése

Megoldás: karaDox™ Feladatkezlő modul

A karaDox™ Feladatkezelő modul bevezetésével megoldottá vált a cég megosztott dokumentumainak, a különböző szervezeteinek az adatainak, a feladatoknak, a munkafolyamatoknak és a helyettesítéseknek az elektronikus úton történő kezelése. A karaDox™ Feladatkezelő rendszer előnyei között mindenképpen kiemelendő a hierarchikus illetve további részfeladatokra bontható feladatkezelés. A hierarchikus feladatkezelés a különböző szervezetek adatain alapul, a feladatkiosztás csak abban az esetben engedélyezett, ha a rögzítő tagja az adott szervezetnek vagy a hierarchiában a szervezet alatta helyezkedik el. A feladatok kiosztásánál lehetőség van a feladat leírása és a felelős továbbá a határidő megadása mellett az állapot, a prioritás, a %-os készenléti arány jelölésére, továbbá kapcsolódó feladat, új részfeladat létrehozására is. A feladatkezelő használatával automatikusan nyomon követhető az adott feladathoz kapcsolódó ráfordított időmennyiség is. A rendszer képes automatikus e-mailértesítésekre is a feladatok kiosztásával illetve a feladatok státuszának változásával kapcsolatos felelős, igénylő irányába. A karaDox™ feladatkezelőben lehetőség van helyettesítő személyek meghatározására is, adott időintervallumra, ami a vállalat zökkenőmentes működését nagymértékben támogatja.

Esettanulmány

Vállalat: Lombard Pénzügyi és Lízing Zrt.
Iparág, szektor: Pénzügy
Megoldási terület: OfficePack Szabályozások modul

A cégről

A Lombard Lízing Zrt. a dinamikus magyarországi lízingpiac erőteljesen fejlődő, innovatív technológiákat alkalmazó szereplője. Személyre szabott, rugalmas szolgáltatásokkal állnak Ügyfeleik rendelkezésére, akik megnyugtató biztonsággal építhetnek jól megalapozott finanszírozási hátterükre.

A Lombard Lízing Csoport a VR-Leasing Csoport egyik legjelentősebb leányvállalata, amely a gyártóktól független lízingcégek európai piacán vezető szerepet tölt be.

Közös céljuk, hogy a VR-Leasing Csoport AG biztos pénzügyi és szakmai hátterével a jövőben a lehető legtöbb olyan magyarországi ügyfélnek legyen preferált pénzügyi partnere, akik személygépjárművet, termelőeszközöket, tehergépjárművet, ingatlant kívánnak vásárolni, és ehhez finanszírozásra van szükségük.

Kiemelkedő innovációs készségének köszönhetően a VR-Leasing Csoporttal együtt képes megfelelni a folyamatosan változó piac követelményeinek és továbbra is meghatározó szerepet tölt be kiemelkedő eredményeivel mind a magyar, mind az európai lízingpiacon.

A Lombard Lízing Csoport történetében a 2004-es év az eddigi sikereken is túlmutatott. Forgalmuk 83 milliárd forintról 122 milliárd forintra emelkedett, így 9,6%-ra növelték a lízingpiacon részesedésüket.

Üzletpolitikájukban fontos szerepet kap – az elmúlt évekhez hasonlóan – a tárgyilagos, megfontolt kockázatkezelési politika folytatása, valamint a fejlesztésre való fókuszálás.

Fejlesztéseik középpontjába a kockázatkezelési technológiák tökéletesítésén kívül új konstrukciók kidolgozása, valamint új finanszírozási területekre való belépés áll.

Ezt a fejlődést jelentős létszámbővítéssel tudták elérni. Különös figyelmet fordítanak a humán menedzsment fejlesztésére is, melynek eredményeként a közel háromszáz fős alkalmazotti állomány a Társaságnál megvalósíthatja személyes elképzeléseit is.

Az elmúlt években komoly erőfeszítések történtek annak érdekében, hogy felépüljön egy olyan adatbázis, amely múltbéli adatok alapján alkalmas a jövőre vonatkozó kockázati prognózisok felállítására. Ez az adattár napjainkra már elegendő mennyiségű és minőségű adatot tartalmaz ahhoz, hogy ezt a célt el lehessen érni. Természetesen mindez komoly internet, dokumentum-management és work-flow alkalmazásokat biztosító informatikai támogatással képes hatékonyan működni. Az alapvető kérdések megoldását követően az informatikai fejlesztésre szánt erőforrásaikat, a biztonságot és az üzletet támogató rendszerek színvonalának és technológiai fejlettségi szintjének emelésére csoportosították át.

Problémák, melyekre megoldást kerestek:

  • Dokumentumok nyomon követése, ki mikor olvasta, vette át.
  • Meg lehessen tekinteni, hogy egy adott időpontnál mik voltak az éppen hatályos dokumentumok
  • Kétszintű verzionálás vagyis, hogy az átlag felhasználó a szerkesztési munkadokumentumok változásait ne lássa, csak a végső jóváhagyott eredményt.
  • Jóváhagyási és dokumentum elosztólista jellegű folyamatok kezelése.
  • A dokumentumok egy jelentős része sablonizálható, olyan értelemben, hogy meg lehet mondani róluk, hogy milyen bekezdéseket kell tartalmaznia, és azok milyen dokumentumkörből jöhetnek. Azok a dokumentumok, melyekből fel lehet építeni az összetett dokumentumokat, az ún. alapelemek. Az alapelemek változása esetén nyomon követhető legyen, mely dokumentumban szerepel, és lehetőség legyen ezek frissítésére akár automatikusan is.
  • A dokumentumok egyedi, bővíthető attribútumokkal rendelkezhessenek, melyre könnyen lehessen keresni, alacsony fejlesztési költséggel lehessen a változásokat végrehajtani az adott dokumentumtípus attribútumainak változása esetén.
  • Szabadszöveges keresés mind az attribútumokon, mind a dokumentum teljes szövegén. A keresés eredményében kiemelve szerepeljen a szövegkörnyezet is.
  • Szótár lehetőség, vagyis bizonyos szavak előfordulására (akár az karaDox-on kívüli dokumentumokban is) a rendszer magyarázatot jelenítsen meg.
  • Több telephelyes működés, melyek lassú vonalakon vannak csak bekötve a központba.

Megoldás

A Lombard Lízing Zrt. a szabályozások elektronikus úton történő nyomon követésére és az egyes fázisok teljesítésének jelölésére a speciálisan erre a célra kifejlesztett karaDox Szabályozások modult választotta.

A beépített folyamatszabályozás automatikusan vagy manuálisan bekapcsolja a dokumentációt a vállalat vérkeringésébe. Megszabadítja a felhasználót a túladminisztráltságtól, csökkenti a felhasznált papír mennyiségét.

A modul feladata, hogy lehetőséget nyújtson a szabályzások egységes rendszerben történő felvitelére és tárolására, valamint a kényelmes visszakeresésre. Az karaDox dokumentumtárból kiindulva kifejlesztésre került egy „Szabályozások” modul, melyen az alapelemek segítségével felépíthetők az egyes szabályozások.

A felhasználók munkája a fejlesztéssel jelentősen könnyebbé és színvonalasabbá vált, mivel az iratok visszakeresése jóval egyszerűbb. Az iratok teljes életciklusa dokumentált, azaz most már végigkövethető, hogy adott dokumentum mikor kinél járt, és mit tett vele az illető.